Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Przejdź do treści

Informacje o ogłoszeniu

learning-6566353_960_720

Paleciaki – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas wyboru

Odpowiednia organizacja pracy ma magazynie ma ogromne znaczenie dla jej bezpieczeństwa, wydajności i efektywności. Bardzo pomocne w tym jest między innymi nowoczesne wyposażenie, które tą pracę znacząco ułatwi. Jednym z najistotniejszych urządzeń pracujących na takich magazynach są aktualnie wózki paletowe, czyli po prostu urządzenia przewożące palety z zawartością. Zasada funkcjonowania paleciaków jest bardzo prosta. Przy pomocy specjalnych wideł i podnośnika paleta jest unoszona do góry, i wtedy można ją wygodnie przemieścić w inne położenie. Nawet w przypadku urządzeń ręcznych nie potrzeba do tego specjalnie dużo siły, a przy elektrycznych w zasadzie nic nie będzie do zrobienia. Takie wózki paletowe są bardzo przydatne i pomocne, warto jednak przy ich wyborze zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim trzeba się dobrze zastanowić, gdzie one będą stosowane i jak dużo tam będzie dostępnego miejsca. Urządzenia te różnią się chociażby szerokością i długością wideł, a to będzie miało spore znaczenie dla sprawnej pracy. Ale należy wziąć pod uwagę również inne parametry, a tych będzie kilka do sprawdzenia. Typowe wózki do palet mają udźwig mieszczący się w zakresie od dwóch do trzech ton.

Jeśli tego udźwigu będzie potrzeba nieco więcej, to na pewno się znajdzie odpowiednie modele na rynku, ale liczyć się trzeba z wyższymi cenami. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić swoją uwagę, jest wspomniana już długości wideł i rozmiar. Wózki ręczne są bardziej zwarte i kompaktowe, dlatego zalecane są do węższych przestrzeni. Jeśli będzie więcej miejsca, to można pomyśleć o jakimś modelu elektrycznym, szczególnie że mocno może on przyspieszyć pracę z uwagi na to, że nie trzeba go pchać. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w odpowiednie przeciążeniowe zawory, jakie nie pozwalają podnieść większego ładunku niż dopuszczalny. Bardzo ważnym podzespołem są koła, tu do dyspozycji jest przede wszystkim guma, vulkollan, nylon i poliuretan, każdy w wymienionych materiałów posiada inne właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Ełcka 98, 19-200 Grajewo, Grajewo County, Polska
Telefon

Lokalizacja

Wyślij wiadomość