Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Przejdź do treści

Informacje o ogłoszeniu

mgr Konrad Czarnecki- Psycholog Radom

Psycholog nie rozwiązuje problemów, ale wybitnie pomaga

Większość ludzi, która zastanawiała się nad pójściem do psychologa, kiedy usłyszy taką dewizę, gotowa jest zrezygnować. To jest najprawdziwsza prawda, że żaden psycholog nie rozwiąże za kogoś jego problemów, bo nie o to tu chodzi. Jeśli dana figura decyduje się na konkretną terapię, która przenigdy nie składa się z jednego spotkania, ale z ich serii, psycholog pracuje na nich z pacjentem stopniowo. Każdy problem i jego aspekty są odkrywane krok, po kroku. Wiele sytuacji jest detalicznie analizowanych, to właśnie dzięki czemu psycholog może wytłumaczyć, a kontrahent może od początku do końca zrozumieć, dlaczego niektóre jego reakcje, czy również zachowania są takie, a nie inne.

Niezwykle wielokrotnie psychologowie na sesjach terapeutycznych zahaczają o dzieciństwo pacjenta, albowiem tam właśnie w większości wypadków ukryta jest tajemnica, jaką spowodowana jest aktualna rzeczywistość - weryfikuje to psychoterapia radom. Psychologowie mają swoje sposoby, o jakich pacjentom powiadają wprost, to naturalnie dzięki którym mogą oni zmienić swoje zachowania. Różnica polega na tym, iż psycholog nie karze, nie wywołuje presji, nie namawia do zmiany zachowania, tylko opisuje za oraz przeciw, ukazuje drogi wyjścia, ale decyzja zawsze należy do pacjent, przenigdy do psychologa. Taka jest ich rola, pomóc zrozumieć, doradzić, przedstawić kosztowny wyjścia, jednak nigdy nie podejmować decyzji za pacjenta.

Głównie w mniejszych miejscowościach, wiele ludzi może się bać iść na wizytę do psychologa, iż względu na strach przed rozgłosem, że nic mu w życiu nie wychodzi i wobec tego poszedł po pomoc. Wielu ludzi myśli, iż ujmą dla nich jest coś takiego, jak psycholog oraz obawiają się opinii publicznej. Powinno się raz na zawsze przerwać ten mit, albowiem to, że ktoś zdecydował się na wizytę u psychologa, świadczy właśnie, paradoksalnie o jego dojrzałości emocjonalnej. Jeżeli dana jednostka zauważa, iż zdarzają jej się w życiu sytuacje, z którymi w żaden sposób nie może sobie dać rady, oraz stwierdza, że pomoże jej jedynie psycholog, to oznacza to aż tyle, że jest ona świadoma siebie, swoich wymogów, a przede wszystkim swoich braków.

Taka postawa będzie zdecydowanie lepsza, aniżeli głębokie przekonanie o tym, że inna jednostka poradzi sobie w każdej sytuacji oraz z uporem fanatyka, będzie pokazywała wszystkim, naokoło jaka jest silna i zaradna, a w zaciszu własnego domu zacznie płakać, wpadnie w furię bądź też nawet depresję, ponieważ będzie miała już dosyć pokazywania swojego ja, ukształtowanego przez zakładanie maski. Osoby, które decydują się na wizytę u psychologa, absolutnie nie powinny się tego bać, bo też psychologa obowiązuję tajemnica zawodowa i ogólna dyskrecja, dokumentnie tak, jak każdego innego lekarza.

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
mgr Konrad Czarnecki- Psycholog Radom, Mikołaja Reja 10, 26-600 Radom, Polska
Telefon

Lokalizacja

Wyślij wiadomość