Informacje o ogłoszeniu

7
0 Reviews
Popularne

Prywatna studnia – komu zlecić sfinalizowanie przewiertu?

Jeśli mamy na podwórku studnię i chcemy ją wykorzystać do irygowania ogrodu, musimy wiedzieć, że do mamy możliwość zastosowania paru typów pomp. Są w stanie to być pompy samozasysające, głębinowe i zatapialne, należy wybrać odpowiedni rodzaj do typu studni, z której ma być pobierana woda. Najważniejsza jest głębia studni, jeżeli poziom lustra wody nie mieści się niżej niż 8m, od ustawienia pompy, to używamy pompy samozasysające.

Natomiast pompy głębinowe mają wykorzystanie w studniach głębinowych, w jakim miejscu nie mają ograniczeń w głębi czerpania wody. Studnie głębinowe, które mają zamontowane pompy głębinowe mają szansę solidnego poboru wody. Pokrewne przedsięwzięcie mają pompy zatapialne, jednak przeznaczone są do czerpania wody z płytkich studni kopanych. Ich struktura i niewielka wysokość tłoczenia nie pozwala na pracę w głębokich studniach.

Przy doborze stosownej pompy nawadniającej ogródek ze studni, ważne są też parametry techniczne, ulokowane na pompach. Studnie mogą być różnorodne, zależnie od warunków gruntowo- wodnych na danym obszarze. W przypadku domów jednorodzinnych studnie z wodą pitną będą miały stosownie konkretną wydajność, a na terenie posiadłości już inną - przetestuj przewierty sterowane. Do studni z ujęciem wody pitnej, np. przy chatach letniskowych instaluje się rurę osłonową, a w nią rurę filtracyjną.

Tego rodzaju studnie muszą posiadać właściwą głębokość, aby rury osłonowe oraz filtracyjne znalazły się w powłoce wodonośnej. Dno studni jest zaślepione, a w jej czeluści montowane są pompy głębinowe. Studnie głębinowe z zamontowaną pompą są ukończone obudową z kręgów betonowych bądź z tworzywa sztucznego. W tej obudowie znajduje się zwieńczenie rury osłonowej, szczegół pompy z przyłączem wodociągowym oraz zawory służące do zamykania przepływu wody w rurociągu oraz zasilania pompy. Studnie głębinowe z woda pitną powinny posiadać zamontowane takie urządzenia jak pompy głębinowe do zapewnienia porządnego ciśnienia w instalacji domowej oraz poboru trafnej ilości wody.

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Nowowiejska 2, Borkowo, Polska
Telefon
Kod pocztowy
83-330

Autor

P40

Member since 1 rok ago
View Profile

Kontakt ze sprzedawcą

Lokalizacja

Sprzedawca

P40

Member since 1 rok ago
View Profile

Wyślij wiadomość