Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Przejdź do treści

Informacje o ogłoszeniu

gecko-1373165_960_720

Jak wybrać odpowiednie terrarium dla żółwia

Całkiem sporo osób w miejsce psów czy kotów decyduje się na hodowanie jakiegoś żółwia. Te zwierzęta te nie są bardzo wymagające w opiece, a dają jednocześnie wiele przyjemności i radości. W sklepach zoologicznych dostępnych jest ich wiele gatunków, jakie można przede wszystkim podzielić na wodną-lądowe i lądowe. To jest dość istotne przy urządzaniu terrarium dla nich. Przy lądowych żółwiach najlepiej zapewnić im będzie warunki zbliżone do naturalnych, to znaczy różne kamienie, piasek czy ziemię. Żółwie wodno-lądowe potrzebują do życia jakąś wydzieloną część z wodą, w której będą mogły pływać i się kąpać.

To z kolei wpływa na wybranie dobrego modelu, który musi być chociażby odporny na możliwość przeciekania. Wybierając terrarium z wyposażeniem dla żółwia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze duże znaczenie będzie miała jego wielkość. Warto od razu przemyśleć zakup rozmiaru docelowego, dobranego do dorosłego osobnika. Sporo osób na początku kupuje mniejsze terraria i wymienia je stopniowo. Lecz niektóre gatunki rosną bardzo szybko, i takie zmiany są konieczne dość często, co wiąże się ze zbędnymi wydatkami.

Zakłada się, że długość i szerokość powinny być kilka razy większe od długości dorosłego gada, generalnie im miejsca w środku będzie więcej, tym lepiej. Jeżeli chodzi o materiały, to jeszcze do niedawna przede wszystkim terraria robiono ze szkła. Lecz obecnie coraz częściej robi się je z plastików, które mają większą wytrzymałość mechaniczną, a jednocześnie łatwo się je czyści. Przy wodno-lądowych gatunkach koniecznie należy zadbać o wydzielone miejsce z wodą.

Pomyśleć również trzeba od razu o zakupie pozostałego wyposażenia. Przy niektórych gatunkach może być na przykład konieczne zamontowanie promiennika, który umożliwi uzyskanie odpowiedniej temperatury. Aby zakupić te wszystkie rzeczy to odwiedzić można jakiś sprawdzony terrarium sklep, jeśli okaże się to potrzebne jego pracownicy mogą też udzielić wskazówek i porad.

+Tekst Sponsorowany+

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
11 Listopada 29, Włoszakowice, Polska
Telefon

Lokalizacja

Wyślij wiadomość